Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Bilgi Paketi

Öğrenciler İçin Bilgiler

Sağlık Hizmetleri

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi akademik, idari personel ve onların bakmakla yükümlü olduğu kimseler ile öğrencilerimize merkez kampüste bulunan merkezimizde 1.Basamak Sağlık Kuruluşu hizmetleri verilmektedir. Merkezimizde öğrencilerimize poliklinik hizmetleri, ilkyardım hizmetleri, hemşirelik ve ambulans hizmetleri sunulmaktadır.

Üniversitemizde çalışan ambulansımız hasta nakil ambulansı olarak hizmet vermekte olup, acil yardım ve bakım gerektirmeyen, durumu stabil olan hastaların hastaneye sevk edilmesinde kullanılır. Nakil ambulansımız hafta içi mesai saatleri içerisinde kullanılmaktadır.

Nevşehir Üniversitesi sınırları içerisinde hayati tehlike oluşturmayan yaralanma, kaza, hastalık durumlarında hastaya veya yaralıya olay yerinde ilk yardım yapıldıktan sonra gerekirse ambulans ile nakil sağlanmaktadır. Kampüste yaşanan herhangi bir vaka halinde olayı gören kişi durumu dış hat 0384 2228 10 00 veya iç hat 1026 nolu telefonu arayarak bildirmelidir. Sağlık görevlisi ve hekim birlikte olay yerine gider. Sorumlu hekimin talimatları doğrultusunda ya hastaya yerinde müdahale edilir ya da hastanın üniversitemiz sağlık merkezine nâkili sağlanır. Hastaya müdahale yapıldıktan sonra gerekiyorsa zaman kaybetmeden ambulansta görevli sağlık personeli ile birlikte hastaneye nâkili sağlanır. Hastanın ambulans ile nakline sorumlu doktorlar karar verir. Hayati önem arz eden vakalarda hemşire veya doktor tarafından 112 Acil Ambulansı çağrılır.