Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Bilgi Paketi

Öğrenciler İçin Bilgiler

Sportif, Kültürel ve Sosyal Olanaklar

Üniversitemizde yıl boyunca birçok seminer, panel, sergi,  kültür gezileri, doğa yürüyüşleri, gösteriler, bahar şenlikleri, konserler, sosyal sorumluluk projeleri gibi sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin meslek alanları ve farklı ilgi alanları desteklenmektedir. Bu kapsamda 2011-2012 eğitim öğretim yılı itibariyle Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencilerinin sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetlerini içeren “Bilimsel Kültürel Etkinlikler” dersi tüm eğitim öğretim planlarına dahil edilmiştir. 

 

Üniversitemizde öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını değerlendirebilecekleri sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin katılım gösterebileceği çeşitli kulüp ve topluluklarda bulunmaktadır. Bu kulüp ve topluluklar zaman zaman öğrencilerin katılım sağladığı çeşitli etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri düzenlemektedir. 

Yıl içerisinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli  Üniversitesi Kapadokya Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVKAM) tarafından Kapadokya’nın Tarihi, Doğal ve Kültürel güzelliklerini keşfetmeye yönelik öğrenci ve personel için bölgesel vadi yürüyüşleri düzenlenmektedir. Ayrıca Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezi öğrencilerin katılabileceği çeşitli kurs ve sertifika programları düzenleyerek öğrencilerin öğretim programları dışında farklı alanlarda gelişmelerine katkıda bulunmaktadır.

 

Öğrencilerin sportif faaliyetleri için kampüs alanında futbol sahası, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır. Ayrıca öğrenci ve personelin faydalanabileceği kondisyon aletlerinin yer aldığı spor salonu bulunmaktadır. 

 

Yıl içinde öğrenci ve personelin katılım gösterdiği birimler arası spor müsabakaları düzenlenmektedir. Box, Tekvando, Halk Oyunları, Futbol, Voleybol branşlarındaki okul takımlarıyla spor müsabakalarına katılım sağlanmaktadır.